FCM Online – Leader Board (July)

Stay Home. Stay Safe. Stay Active.
Keep Training. Keep Challenging Yourself.


Completed 8 / 8 challenges in July (till Week 2)
Players List – 100% Participation

Player Leader Board (as on July Week 2)
All Age Groups | 2002-04 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014-15 | Girls

Points per activity:
Age Group : U14 – U18 (2002-07)
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)
Age Group : U10 – U12 (2008-11)
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)
Age Group : U6 – U8 (2012-15)
Participation (3)

Videos & Results – Activities (June till Week 2)


Completed 8 / 8 challenges
July (till Wk 2)
Year-Player-Training Centre
2013-Rohan Victor-Perungudi (Smasher 3.0)
2013-Sabarish P-Aminjikarai (Ampa)
2013-Siddharth R-Mandaveli (Bamboola)
2012-Achyut Indraganti-Thoraipakkam (APL)
2012-Advaith Ravi-T-Nagar (Tiki Taka)
2012-Mohammed Sabeer A-Aminjikarai (Ampa)
2012-Nalan Dilliraj-Perungudi (Smasher 3.0)
2012-Vivaan Rathi-Thoraipakkam (APL)
2011-Akaash S-Kandanchavadi (Pavilion)
2011-Aravind Seshadhri-Perungudi (Smasher 3.0)
2011-Aryan Benedict-Semmenchery (HLC)
2011-Gladwin J Sateesh-Velachery (Tiki Taka)
2011-Mithran S-Thoraipakkam (APL)
2011-Mohit Pradhan-Semmenchery (HLC)
2011-Mukund Subramanian-T-Nagar (Tiki Taka)
2011-Prajith Balaji-Thoraipakkam (APL)
2011-Rohan Lenin-Semmenchery (HLC)
2011-Sayeesh Skandan Sankar-Semmenchery (HLC)
2011-Yavin Gautham D-Semmenchery (HLC)
2010-Achyutkumar Jha-Semmenchery (HLC)
2010-Adhavan Raj S R-Semmenchery (HLC)
2010-Adhiran Ramesh-Perungudi (Smasher 3.0)
2010-Anbutamizhan P-T-Nagar (Tiki Taka)
2010-Anwita Raghuraman-Thoraipakkam (APL)
2010-Ayankumar Jha-Semmenchery (HLC)
2010-Harshith Vaithyaa RM-Perungudi (Smasher)
2010-Joel Stephen-Semmenchery (HLC)
2010-Jordan Rajan-T-Nagar (Tiki Taka)
2010-Kevin Jacob Jose-Semmenchery (HLC)
2010-Mugilan Kumar-Velachery (Navadisha)
2010-Nikesh Prince-Pallikaranai (Arena Sports)
2010-Pradyumnan Pn-Thoraipakkam (APL)
2010-Rohan Prithivirajan-Semmenchery (HLC)
2010-Sachin-Kovilambakkam (Entizer)
2010-Sunaad Ragavan-Perungudi (Smasher 3.0)
2009-Aarav Sridhar-Thoraipakkam (APL)
2009-Akilan R-Thoraipakkam (APL)
2009-Akin Das Gupta-Velachery (Tiki Taka)
2009-Anishkumar M-Semmenchery (HLC)
2009-Johan Dominic-Semmenchery (HLC)
2009-Pranav Chavali-Nandanam (YMCA)
2008-Aashish Bharanidharan-Kovilambakkam
2008-Adith A-Velachery (Go Futsal)
2008-Daniel Stephen-Semmenchery (HLC)
2008-Dhruv Rama Varma-Thoraipakkam (APL)
2008-Hoshika T-Thoraipakkam (APL)
2008-Karthik Maheswaran-Perungudi (Smasher)
2008-L. Jeffine Chris-Perungudi (Smasher 3.0)
2008-Manojkumar A-Velachery (Tiki Taka)
2008-Mohamed Adil-Nandanam (YMCA)
2008-Mukesh Muralidharan H-Thoraipakkam
2008-Mukunth-Kovilambakkam (Entizer)
2008-Raghavi A-Thoraipakkam(Dribble)
2008-Rakshit Kakar-Thoraipakkam (APL)
2008-S.N Shrujanasri-Thoraipakkam (APL)
2008-Saketh Krishna-Kovilambakkam (Entizer)
2008-Sivaraamakrishnan B-Perungudi (Smasher)
2008-Sivinandhan-Velachery (Navadisha)
2007-Arya Sridhar-Thoraipakkam (APL)
2007-Bhavya Sankar-Thoraipakkam (APL)
2007-Dharshini P-Thoraipakkam (APL)
2007-Hanish J-Nandanam (YMCA)
2007-Harsh Dharmesh Vyas-Nandanam (YMCA)
2007-Jason Prince-Thoraipakkam (APL)
2007-L.Sai Amirtha-Thoraipakkam(Dribble)
2007-Lathika M-Thoraipakkam(Dribble)
2007-Pratush Kumaran. G-Velachery (Go Futsal)
2007-Roshan Raja-Perungudi (Smasher 3.0)
2007-Sachinkalyan Indraganti-Thoraipakkam
2007-Shaurya Mishra-Nandanam (YMCA)
2007-Vedanth Ragupati-Nandanam (YMCA)
2006-Aadhithya Madhusudhanan-(Navadisha)
2006-Adhavan Periyar-T-Nagar (Tiki Taka)
2006-Anirudh Krishnamurari-Nandanam (YMCA)
2006-Dilliraj V-Nandanam (YMCA)
2006-Manu Barath-Nandanam (YMCA)
2006-Nihar Banday-Nandanam (YMCA)
2006-Srinivas Manikandan-Nandanam (YMCA)
2005-Abhilash A-Velachery (Tiki Taka)
2005-K Sinduja-FC Madras Arena
2005-Manasa M-FC Madras Arena
2005-Rudhra-FC Madras Arena
2005-Sathya Narayanan-FC Madras Arena
2005-Shiva Ravi-Velachery (Tiki Taka)
2005-Tushar Daniel-Nandanam (YMCA)
2004-Jonathan Prince-FC Madras Arena
2004-Nishanthi E-FC Madras Arena
2004-R Dhanapriya-FC Madras Arena
2003-Nikhilesh-FC Madras Arena
2003-V.Raja Lakshmi-FC Madras Arena
100 % Participation

Leaderboard (All Age Groups) – Top 20
July 2020 – Till Week 2
Rank-Player-Year-Training Centre-Points
1-Aarav Sridhar-2009-Thoraipakkam (APL)-31
2-Anwita Raghuraman-2010-Thoraipakkam(APL)-30
3-S.N Shrujanasri-2008-Thoraipakkam (APL)-29
4-Yavin Gautham D-2011-Semmenchery (HLC)-28
4-Vedanth Ragupati-2007-Nandanam (YMCA)-28
4-Arya Sridhar-2007-Thoraipakkam (APL)-28
7-Gladwin J Sateesh-2011-Velachery (Tiki Taka)-27
7-Abhilash A-2005-Velachery (Tiki Taka)-27
9-V.Raja Lakshmi-2003-(FC Madras Arena)-26
9-Shaurya Mishra-2007-Nandanam (YMCA)-26
9-R Dhanapriya-2004-(FC Madras Arena)-26
9-Nikhilesh-2003-(FC Madras Arena)-26
9-Kevin Jacob Jose-2010-Semmenchery (HLC)-26
9-Jonathan Prince-2004-(FC Madras Arena)-26
9-Anirudh Krishnamurari-2006-Nandanam-26
16-Srinivas Manikandan-2006-Nandanam-25
16-Sayeesh Skandan Sankar-2011-(HLC)-25
16-Rudhra-2005-(FC Madras Arena)-25
16-Manasa M-2005-(FC Madras Arena)-25
16-K Sinduja-2005-(FC Madras Arena)-25
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

U18(2002-04)
Rank-Player-Year-Training Centre-Points
1-V.Raja Lakshmi-2003-FC Madras Arena-26
1-R Dhanapriya-2004-FC Madras Arena-26
1-Nikhilesh-2003-FC Madras Arena-26
1-Jonathan Prince-2004-FC Madras Arena-26
5-Nishanthi E-2004-FC Madras Arena-24
6-Abhinandh S-2003-FC Madras Arena-22
7-Hari Krishna V K-2004-Nungambakkam-13
8-Ramanan Vignesh-2004-Adyar (St.Louis)-12
8-R.Swathi-2004-FC Madras Arena-12
8-Harish Raman R-2004-FC Madras Arena-12
8-Bhaarathi Natarajan-2003-Adyar (St.Louis)-12
12-Lakshmi Narayanan-2002-FC Madras Arena-9
12-Haresh M-2004-Adyar (St.Louis)-9
12-Arul Fenelon-2004-Nungambakkam(Whistle)-9
15-Mohamed Abubucker S-2003-FC Madras Arena-6
16-V.Kabilan-2003-FC Madras Arena-3
16-Timothy Dominic-2004-Adyar (St.Louis)-3
16-Sanjay A-2003-FC Madras Arena-3
16-Elangovan S. R-2004-FC Madras Arena-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

2005
Rank-Player-Training Centre-Points
1-Abhilash A-Velachery (Tiki Taka)-27
2-Rudhra-FC Madras Arena-25
2-Manasa M-FC Madras Arena-25
2-K Sinduja-FC Madras Arena-25
5-Tushar Daniel-Nandanam (YMCA)-24
5-Shiva Ravi-Velachery (Tiki Taka)-24
5-Sathya Narayanan-FC Madras Arena-24
8-Vidur Ashwin-Adyar (St.Louis)-18
9-Arvind M-Adyar (St.Louis)-15
10-M.Qathira Giffthiya-Thoraipakkam-12
10-Harish Mathanan-Adyar (St.Louis)-12
10-G Bhuvaneswari-FC Madras Arena-12
13-Nishanth Matthew Paul-Adyar (St.Louis)-9
14-Sri Vaibhav-FC Madras Arena-6
14-Pranav Praveen-Adyar (St.Louis)-6
16-Shravan R-FC Madras Arena-3
16-Sachin P-Adyar (St.Louis)-3
16-Joshua Joeseph-Nungambakkam(Whistle)-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

2006
Rank-Player-Training Centre-Points
1-Anirudh Krishnamurari-Nandanam (YMCA)-26
2-Srinivas Manikandan-Nandanam (YMCA)-25
3-Nihar Banday-Nandanam (YMCA)-24
3-Manu Barath-Nandanam (YMCA)-24
3-Dilliraj V-Nandanam (YMCA)-24
3-Adhavan Periyar-T-Nagar (Tiki Taka)-24
3-Aadhithya Madhusudhanan-(Navadisha)-24
8-Nivetha Sriram-FC Madras Arena-21
8-Gayathri K-FC Madras Arena-21
8-Akash Ganesh-Nandanam (YMCA)-21
11-Yatish Mahesh-Nandanam (YMCA)-18
11-Johan Febby Oommen-Nandanam (YMCA)-18
13-Nived Aryampilly-Nandanam (YMCA)-17
14-Shyam Charan. S-Velachery (Go Futsal)-15
15-Varun Harsha L K-Nandanam (YMCA)-12
15-V.Lakshmilokeshwari-FC Madras Arena-12
15-Satvik Padiyala-Velachery (Go Futsal)-12
15-Sarveshh Singaravel-Velachery (Go Futsal)-12
15-Sahana Murali-Velachery (Navadisha)-12
15-Muhammad Anwar P-Velachery (Go Futsal)-12
15-Kewin Antony-Nungambakkam(Whistle)-12
15-C M Divyadharshni-Thoraipakkam(Dribble)-12
23-Hayagreev Narayanan-Velachery (Go Futsal)-6
23-Harshavardhan S K-Semmenchery (HLC)-6
23-Aurovind Sadangi-Thoraipakkam (APL)-6
26-Adhiyaman S-Thoraipakkam (APL)-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

2007
Rank-Player-Training Centre-Points
1-Vedanth Ragupati-Nandanam (YMCA)-28
1-Arya Sridhar-Thoraipakkam (APL)-28
3-Shaurya Mishra-Nandanam (YMCA)-26
4-Sachinkalyan Indraganti-Thoraipakkam-24
4-Roshan Raja-Perungudi (Smasher 3.0)-24
4-Pratush Kumaran. G-Velachery (Go Futsal)-24
4-Lathika M-Thoraipakkam(Dribble)-24
4-L.Sai Amirtha-Thoraipakkam(Dribble)-24
4-Jason Prince-Thoraipakkam (APL)-24
4-Harsh Dharmesh Vyas-Nandanam (YMCA)-24
4-Hanish J-Nandanam (YMCA)-24
4-Dharshini P-Thoraipakkam (APL)-24
4-Bhavya Sankar-Thoraipakkam (APL)-24
14-Yuvan Subramani N-Velachery (Go Futsal)-21
14-Shashank S.N-Thoraipakkam (APL)-21
14-Saarthak Bajaj-Nandanam (YMCA)-21
14-Aditya R Nair-Kovilambakkam (Entizer)-21
14-Aadhithya Vetriselvan-Nandanam (YMCA)-21
19-Sathvik Pranav-Kovilambakkam (Entizer)-18
20-Jason Yohan John-Nungambakkam(Whistle)-15
21-Uvan Rishee Prabakaran-Nandanam (YMCA)-12
21-Tarun E-Adyar (St.Louis)-12
21-P.S Mithun Raj-Perungudi (Smasher 3.0)-12
21-Nived Mohan Shetty-Nandanam (YMCA)-12
21-Mohit S P-Velachery (Go Futsal)-12
21-Meenakshi Vydianathan-Thoraipakkam-12
21-Jishnukirtin Suresh Babu-Kovilambakkam-12
21-Eugene Theodora-Thoraipakkam (APL)-12
21-B Shrikkanth-T-Nagar (Tiki Taka)-12
30-Siddharth Ezhilnambi-Kovilambakkam-9
30-Nevin John Jose-Semmenchery (HLC)-9
30-Harshav V. S-Thoraipakkam (APL)-9
33-Sruti Vandana S-Thoraipakkam (APL)-6
33-Sanjay V-Thoraipakkam (APL)-6
33-Jeevesh S G-Kovilambakkam (Entizer)-6
36-Viswajith Machavolu-Thoraipakkam (APL)-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

2008
Rank-Player-Training Centre-Points
1-S.N Shrujanasri-Thoraipakkam (APL)-29
2-Sivinandhan-Velachery (Navadisha)-24
2-Sivaraamakrishnan B-(Smasher 3.0)-24
2-Saketh Krishna-Kovilambakkam (Entizer)-24
2-Rakshit Kakar-Thoraipakkam (APL)-24
2-Raghavi A-Thoraipakkam(Dribble)-24
2-Mukunth-Kovilambakkam (Entizer)-24
2-Mukesh Muralidharan H-Thoraipakkam-24
2-Mohamed Adil-Nandanam (YMCA)-24
2-Manojkumar A-Velachery (Tiki Taka)-24
2-L. Jeffine Chris-Perungudi (Smasher 3.0)-24
2-Karthik Maheswaran-Perungudi (Smasher)-24
2-Hoshika T-Thoraipakkam (APL)-24
2-Dhruv Rama Varma-Thoraipakkam (APL)-24
2-Daniel Stephen-Semmenchery (HLC)-24
2-Adith A-Velachery (Go Futsal)-24
2-Aashish Bharanidharan-Kovilambakkam-24
18-Muaaz Mohamed Iqbal-(Smasher 3.0)-21
18-Kavinshiva V-Guduvanchery (Ellery)-21
18-Ezra Nargunam-Adyar (Chaos)-21
18-Balaji Chakravarti-Nungambakkam(Whistle)-21
18-Abhinandan Manikandan-Thoraipakkam-21
23-Pranav Mukesh-Kovilambakkam (Entizer)-18
23-Joel Joseph Febby-Nandanam (YMCA)-18
23-Jaya Aarnav.U-Thoraipakkam (APL)-18
23-Dhevashish S-Thoraipakkam (APL)-18
27-Pranav Nikam-Kovilambakkam (Entizer)-16
28-Reyansh Srivastava-Thoraipakkam (APL)-15
28-Jason Roy Hp-RA Puram (Alumni Club)-15
28-Badri Naraian Prasanna K-Kovilambakkam-15
31-Prasanna Venkadesh-Kovilambakkam-12
31-Nikhil Arya Manoj Kumar-Thoraipakkam-12
31-K.Saranya-Thoraipakkam(Dribble)-12
31-Anirudh Pravin-Velachery (Go Futsal)-12
31-Akshat Kadalayil-Thoraipakkam (APL)-12
36-Sabareesh Natarajan-Thoraipakkam (APL)-9
36-Prathamesh Ramaswamy-RA Puram (Alumni)-9
36-Merav Sriram-Thoraipakkam (APL)-9
39-Vaibhav Vijayasanan-Thoraipakkam (APL)-6
39-Mohammed Rehan Hussain-(Go Futsal)-6
39-G Ishan-Velachery (Go Futsal)-6
42-Rosanne James-Thoraipakkam (APL)-3
42-Purab G.R.-Nandanam (YMCA)-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

2009
Rank-Player-Training Centre-Points
1-Aarav Sridhar-Thoraipakkam (APL)-31
2-Pranav Chavali-Nandanam (YMCA)-24
2-Johan Dominic-Semmenchery (HLC)-24
2-Anishkumar M-Semmenchery (HLC)-24
2-Akin Das Gupta-Velachery (Tiki Taka)-24
2-Akilan R-Thoraipakkam (APL)-24
7-Vandhiyan Vetriselvan-Nandanam (YMCA)-21
7-Saisuhas Narasimhan-Velachery (Navadisha)-21
7-Narun Kumar Jayavel-Thoraipakkam (APL)-21
7-Mihir Krishna-Thoraipakkam (APL)-21
7-Mathe Yashwin Murugan-Nandanam-21
12-Sandhiyan J-Kovilambakkam (Entizer)-18
12-S. Jishnu-Velachery (Navadisha)-18
12-Keerti Vasan M.R-Velachery (Tiki Taka)-18
12-Abishek Arun-T-Nagar (Tiki Taka)-18
16-Johaan Jeyan-Kovilambakkam (Entizer)-15
16-Gokulkrishnan B-RA Puram (Alumni)-15
18-Pranav Ganesh-Perungudi (Smasher)-12
18-Lalit Nachiket Edi R-Thoraipakkam-12
18-Jorell Stuart-Velachery (Tiki Taka)-12
18-Eshan Rahman-Velachery (Navadisha)-12
18-Eshan Ganesh-Thoraipakkam (APL)-12
18-Duraikrishnan K A-T-Nagar (Tiki Taka)-12
18-Bharat Sipari-T-Nagar (Tiki Taka)-12
18-Anirudha Tc-Velachery (Tiki Taka)-12
26-Tharun Karthick S-Kovilambakkam-9
26-Siddharth K-Perungudi (Smasher 3.0)-9
26-Rishi L P-Kovilambakkam (Entizer)-9
29-Pranav Preetham-Thoraipakkam (APL)-6
29-Jayaprasad Sivakumar-RA Puram (Alumni)-6
29-Jay V-RA Puram (Alumni Club)-6
29-J V Sri Haren-Adyar (Chaos)-6
33-Ved Jaykumar-Injambakkam (Vaels)-3
33-Sujit Kumar Dhanasekaran-Thoraipakkam-3
33-Sashank Karaj-Adyar (St.Louis)-3
33-R.Viswa Rajasekaran-RA Puram (Alumni)-3
33-Arjun Vyaz Sampath-Perungudi (Smasher)-3
33-Aadhav Anupsekar-T-Nagar (Tiki Taka)-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

2010
Rank-Player-Training Centre-Points
1-Anwita Raghuraman-Thoraipakkam (APL)-30
2-Kevin Jacob Jose-Semmenchery (HLC)-26
3-Sunaad Ragavan-Perungudi (Smasher 3.0)-24
3-Sachin-Kovilambakkam (Entizer)-24
3-Rohan Prithivirajan-Semmenchery (HLC)-24
3-Pradyumnan Pn-Thoraipakkam (APL)-24
3-Nikesh Prince-Pallikaranai (Arena Sports)-24
3-Mugilan Kumar-Velachery (Navadisha)-24
3-Jordan Rajan-T-Nagar (Tiki Taka)-24
3-Joel Stephen-Semmenchery (HLC)-24
3-Harshith Vaithyaa R M-(Smasher 3.0)-24
3-Ayankumar Jha-Semmenchery (HLC)-24
3-Anbutamizhan P-T-Nagar (Tiki Taka)-24
3-Adhiran Ramesh-Perungudi (Smasher 3.0)-24
3-Adhavan Raj S R-Semmenchery (HLC)-24
3-Achyutkumar Jha-Semmenchery (HLC)-24
17-Pranesh A-Kovilambakkam (Entizer)-21
18-Noah Nargunam-Adyar (Chaos)-18
18-Maya Aravindhan-Perungudi (Smasher)-18
18-Harish Sai Bala Singh-T-Nagar (Tiki Taka)-18
21-Shanthosh Ram M-Kovilambakkam-15
22-Nikhil Neelakandan-Kandanchavadi-12
22-Mahadeeran Chella Pandian-Karapakkam-12
22-Kavin Arjuna-Thoraipakkam (APL)-12
22-Guruh Shaastaa R. G-Semmenchery (HLC)-12
22-Balaji Veeraraghavan-RA Puram (Alumni)-12
27-Smrithi Sowmith-Velachery (Navadisha)-9
27-Barghav Naraian P K-Kovilambakkam-9
29-Rishith V-RA Puram (Alumni Club)-6
29-Anjana G-Velachery (Navadisha)-6
31-Tridev Murrugesan M K-RA Puram (Alumni)-3
31-Sai Savith Sridhar-Kottivakkam (Shraddha)-3
31-Muhammad Ayaz-RA Puram (Alumni Club)-3
31-Amrith-Aminjikarai (Ampa)-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

2011
Rank-Player-Training Centre-Points
1-Yavin Gautham D-Semmenchery (HLC)-28
2-Gladwin J Sateesh-Velachery (Tiki Taka)-27
3-Sayeesh Skandan Sankar-Semmenchery-25
4-Rohan Lenin-Semmenchery (HLC)-24
4-Prajith Balaji-Thoraipakkam (APL)-24
4-Mukund Subramanian-T-Nagar (Tiki Taka)-24
4-Mohit Pradhan-Semmenchery (HLC)-24
4-Mithran S-Thoraipakkam (APL)-24
4-Aryan Benedict-Semmenchery (HLC)-24
4-Aravind Seshadhri-Perungudi (Smasher)-24
4-Akaash S-Kandanchavadi (Pavilion)-24
12-R A Ashwin-T-Nagar (Tiki Taka)-21
12-Neeraj Shankar Koushik-Kandanchavadi-21
12-Aditya Ravichandran-Perungudi (Smasher)-21
15-Vaibhav Madhavan N-Kandanchavadi-18
15-Rakshitha Anand-Velachery (Navadisha)-18
15-Pranesh Saravanan-Velachery (Navadisha)-18
15-Monish Rajan-Velachery (Navadisha)-18
15-Madhav Manoj-Thoraipakkam(Dribble)-18
20-Roshan Brian-Thoraipakkam (APL)-15
21-Vipranarayanan V-Mandaveli (Bamboola)-12
21-Vidhur Srinivasan-RA Puram (Alumni)-12
21-Vedh Ganesh-Perungudi (Smasher 3.0)-12
21-Shri Sashreek Singaravel-Kandanchavadi-12
21-Sachin Mohanty-Velachery (Navadisha)-12
21-Maanav Mahesh M V-Perungudi (Smasher)-12
21-Faadhil Iqbal-Mandaveli (Bamboola)-12
21-Dakshayan Krishna G-Thoraipakkam-12
29-Tejas Barani Kumar-Karapakkam (Ellery)-9
29-Rithvik.B-T-Nagar (Tiki Taka)-9
31-Shaurya Ojha-Injambakkam (Vaels)-6
31-Gagan Nair-Thoraipakkam(Dribble)-6
31-Ephraim Brasen Agnel-Pallikaranai-6
34-Nithin Deigo-Adyar (Chaos)-3
34-Dwarav Anand V C-Thoraipakkam-3
34-Dharshini Ashok Kumar-Thoraipakkam-3
34-Arnav Raja-T-Nagar (Tiki Taka)-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

2012
Rank-Player-Training Centre-Points
1-Vivaan Rathi-Thoraipakkam (APL)-24
1-Nalan Dilliraj-Perungudi (Smasher 3.0)-24
1-Mohammed Sabeer A-Aminjikarai (Ampa)-24
1-Advaith Ravi-T-Nagar (Tiki Taka)-24
1-Achyut Indraganti-Thoraipakkam (APL)-24
6-Vishal Krishna V-T-Nagar (Tiki Taka)-21
6-Rudhran Srinivasan-Mandaveli (Bamboola)-21
6-Roopesh Mohan-Mandaveli (Bamboola)-21
6-Akshith V-Aminjikarai (Ampa)-21
10-Aditya Vyaas-Mandaveli (Bamboola)-18
11-Snithik Reddy P-Thoraipakkam (APL)-15
11-Advaith Menon-Mandaveli (Bamboola)-15
13-Robinson Evans Joel-Kandanchavadi-12
13-Madhava Krishnan-Mandaveli (Bamboola)-12
15-Sankaranarayanan-Kottivakkam (Shraddha)-6
15-Rishaan Krishna S-Aminjikarai (Ampa)-6
15-Maravarman Munish-RA Puram (Alumni)-6
Participation (3)

2013
Rank-Player-Training Centre-Points
1-Siddharth R-Mandaveli (Bamboola)-24
1-Sabarish P-Aminjikarai (Ampa)-24
1-Rohan Victor-Perungudi (Smasher 3.0)-24
4-Yuva Sudarsan-Mandaveli (Bamboola)-21
4-Harikrishna G-Mandaveli (Bamboola)-21
4-Ezhil Samaran Veera K-Thoraipakkam-21
7-Pradyun E A-Thoraipakkam (APL)-18
8-Srinath Rajesh-Mandaveli (Bamboola)-12
9-Ishan S-Kilpauk (Golazo)-6
10-Ahmad Ashfaq-RA Puram (Alumni Club)-3
Participation (3)

U6(2014-15)
Rank-Player-Year-Training Centre-Points
1-S Vivaaan-2015-T-Nagar (Tiki Taka)-15
2-Faiz Iqbal J-2014-Mandaveli (Bamboola)-12
Participation (3)

FCM Girls (All Age Groups)
Rank-Player-Year-Training Centre-Points
1-Anwita Raghuraman-2010-Thoraipakkam-30
2-S.N Shrujanasri-2008-Thoraipakkam (APL)-29
3-V.Raja Lakshmi-2003-FC Madras Arena-26
3-R Dhanapriya-2004-FC Madras Arena-26
5-Rudhra-2005-FC Madras Arena-25
5-Manasa M-2005-FC Madras Arena-25
5-K Sinduja-2005-FC Madras Arena-25
8-Raghavi A-2008-Thoraipakkam(Dribble)-24
8-Nishanthi E-2004-FC Madras Arena-24
8-Lathika M-2007-Thoraipakkam(Dribble)-24
8-L.Sai Amirtha-2007-Thoraipakkam(Dribble)-24
8-Hoshika T-2008-Thoraipakkam (APL)-24
8-Dharshini P-2007-Thoraipakkam (APL)-24
8-Bhavya Sankar-2007-Thoraipakkam (APL)-24
15-Nivetha Sriram-2006-FC Madras Arena-21
15-Gayathri K-2006-FC Madras Arena-21
17-Rakshitha Anand-2011-Velachery (Navadisha)-18
17-Maya Aravindhan-2010-Perungudi (Smasher)-18
19-V.Lakshmilokeshwari-2006-FC Madras Arena-12
19-Sahana Murali-2006-Velachery (Navadisha)-12
19-R.Swathi-2004-FC Madras Arena-12
19-Meenakshi Vydianathan-2007-(APL)-12
19-M.Qathira Giffthiya-2005-(Dribble)-12
19-K.Saranya-2008-Thoraipakkam(Dribble)-12
19-G Bhuvaneswari-2005-FC Madras Arena-12
19-Eugene Theodora-2007-Thoraipakkam (APL)-12
19-C M Divyadharshni-2006-(Dribble)-12
19-Bhaarathi Natarajan-2003-Adyar (St.Louis)-12
29-Smrithi Sowmith-2010-Velachery (Navadisha)-9
30-Sruti Vandana S-2007-Thoraipakkam (APL)-6
30-Anjana G-2010-Velachery (Navadisha)-6
32-Rosanne James-2008-Thoraipakkam (APL)-3
32-Dharshini Ashok Kumar-2011-Thoraipakkam-3
Participation (3), Year Winner (+1), Age Group Record (+2)

Stay Home. Stay Safe. Stay Active.
Keep Training. Keep Challenging Yourself.

Leave a Reply